Dizi Oyuncuları sitesine hoşgeldiniz, 17 Şubat 2018

Payitaht Abdulhamid Mahmud Paşa Kimdir? Hakan Boyav Yeni Dizisi

Reklamlar
Payitaht Abdulhamid Mahmud Paşa Kimdir? Hakan Boyav Yeni Dizisi

34. Osmanlı Padişahı olan Sultan II. Abdulhamid Han’ın hayatını konu alan yeni bir dizi Trt 1 ekranlarında başlıyor. Es Yapım‘ın yapımcılığını üstlendiği Payitaht Abdulhamid dizisi 24 Şubat 2017 Cuma günü Trt 1‘de izleyicisi ile buluşacak. Buram buram tarih kokan dizinin başrollerini Bülent İnal, Özlem Conker, İbrahim Kendirci, Akın Akınözü, Saygın Soysal, Berkan Şal, Hakan Boyav ve Can Sipahi paylaşıyor. Dizinin senaryosunu Uğur Uzunok ve Osman Bodur kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Sami Saydan oturuyor. Dizinin başrol oyuncularından Hakan Boyav, dizide Mahmud Paşa karakterine can verecek.

Reklamlar

Mahmud Paşa’nın Dizideki Rolü;
Son derece hırslı bir kişiliğe hakim olan Mahmud Paşa’ya göre Devlet, Batı’ya verilmeli. Yıllar önce Sultan Abdulhamid Han’a karşı darbe girişiminde bulunmaktan dolayı ismi geçse de, Sultan Abdulhamid Han onu affetmiştir. Lakin Mahmud Paşa geçmiş yıllara geri döner ve aynı yoldan yine yürümeye başlar..!

Hakan Boyav (Mahmud Paşa) Kimdir;
Başarılı oyuncu 10 Ocak 1964 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Kendisini Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizide tanıtıp popülerliğini artırmıştır. Usta oyuncu daha önceden Beyaz Karanfil, Gece Gündüz ve Asmalı Konak gibi dizilerde de rol almıştır. Son olarak ise Kış Güneşi isimli dizide Kadim karakterine can vermiştir.

Reklamlar

Etiketler:

Reklamlar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz